Сергій Трухімович. Реклама. Конспекти копірайтера. — Київ: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2016. — 152 с.
Реклама вже давно стала невід’ємною частиною нашого життя. Кожного дня, навіть не помічаючи цього, ми рекламуємо себе. Адже реклама — це кожна наша дія, вчинок, слово… Вміння правильно позиціонувати себе відкриває нам двері до нових можливостей. А рекламна кампанія є одним із найкращих інструментів подачі інформації у сучасному світі. І йдеться тут не лише про товар чи послугу, а й про побачу себе чи своєї творчості. У 21 столітті — в час активного розвитку технологій, в час, коли ми не уявляємо свого життя без соціальних мереж та Інтернету, ігнорувати такі можливості просто нерозумно.
Новинка «Реклама. Конспекти копірайтера» — це сучасний практичний посібник, де зібрані прийоми, ідеї та правила для створення успішної рекламної кампанії. Проте тут ви знайдете багато практичних принципів і для власного просування. Наприклад, поширення своєї творчості, блогу чи відео каналу. Адже книга написана доступно, а техніки запропоновані у ній є певною мірою універсальними. Читачами цієї книги перш за все можуть стати усі, хто працює над власними проектами, стартапами, є підприємцями чи освоюють популярну сьогодні галузь Social media marketing (SMM), що стосується просування у соціальних мережах та за допомогою Інтернету.
Окремо слід згадати про дизайн підручника. Адже, якби усі посібники були так цікаво і зручно оформленні, освоювати нову галузь не складало би жодних проблем! Кожен із розділів книги наповнений схемами та зображеннями. Текст чітко структурований, головне для зручності виділено жирним. Проте найцікавішими є вставки «історія до теми». Це притчі та історії, які на прикладах пояснюю тему розмови глибше. І, до слова, роблять таке навчання приємним та веселим!
Отож, якими рекламними «фішками» ділиться автор?
1. Знайдіть свої унікальні особливості. Усі ми відрізняємося чимось один від одного. Саме ці риси і слід віднайти, розпочинаючи будь-яку рекламну кампанію. Адже саме Ваша унікальна пропозиція дасть можливість потенційному клієнту вирізнити та запам’ятати вас серед інших. А також допоможе зрозуміти чому йому слід звертатися саме до вас. Такими ідентифікаторами можуть стати словесні фрази або візуальні образи. Наприклад, слоган чи гасло або ж логотип, кольори.
2. Придумайте оригінальний слоган. Пам’ятайте, що слоган створюється для вашої цільової аудиторії, тому найперше за допомогою цієї фрази ви звертаєтеся до людей. Отож, одним із головних правил створення такого гасла є говорити про те, що їх хвилює, те, що вони очікують чи мріють мати. Також будь-який слоган повинен яскраво і зрозуміло характеризувати вашу діяльність. Він повинен бути лаконічним, оригінальним, простим. Добре запам’ятовуються слогани із римою чи неологізмами.
3. Дотримуйтеся принципу «лови рибу там, де вона є». Автор цього принципу Серхіо Займан в минулому один із маркетологів компанії «Coca-Сola». Суть цієї ідеї неймовірно проста та ефективна! Перш ніж пропонувати людям певний продукт чи послугу, з’ясуйте, де знаходяться люди, які вже купують подібні продукти чи користуються схожими послугами. А потім на основі аналізу запропонуйте їм краще, дешевше, ефективніше…
4. Пам’ятайте, що найкраща реклама — це управління своєю репутацією. Одним із найкращих способів скласти про свій продукти чи компанію добре враження є використання одного із 5 засобів так званої «золотої зірки бізнесу». Мова йде про PR — public relation. PR — це ініціювання яскравих, цікавих подій, які стають приводом для ЗМІ, щоб розповісти про вас у новинах, статтях, інтерв’ю. Таке кероване насичення медіапростору дає змогу створити діалог із аудиторією і сформувати певну репутацію у суспільстві. Перевагою використання цього принципу є те, що така реклама є прихованою, не прямою, тому сприймається аудиторією позитивно.
5. Формуйте свою рекламну кампанію відповідно до споживацької психології. Ще у кінці 19 століття американським рекламістом Е. Левісом була запропонована модель, яка описує послідовність дій, що ведуть людину до прийняття рішення про покупку. Принцип AIDA — Attention (увага), Interest (інтерес), Desire (бажання), Action (дія) послідовно описує як людина реагує на рекламу. Якщо у запропонованій вами інформації випадає одна із цих ланок, обов’язково слід заповнити її.
А також пам’ятайте, що найкращою рекламою у будь-якій сфері життя, є ми самі! Адже наші вміння бути приязними, ставитися із любов’ю до своєї роботи, були налаштованими на позитив завжди найкраще характеризують нас.
Мар’яна Зеленюк