Чи думали ви про те, скільки часу щодня займає перевірка електронної пошти, соц. мережі чи нова серія улюбленого серіалу? Або ж скільки годин на день ви граєте в улюблену комп’ютерну гру? Можливо, у вас уже розвинулась одна або й більше поведінкових залежностей.
Адам Альтер в свої книзі «Нездоланнні: про технології, які призводять до звикання і про бізнес, який тримає на гачку» концентрує свою увагу саме на проблемі поведінкової залежності. Ми живемо в епоху тотальної інформатизації, постійного руху вперед.
Сучасні гаджети, інтерактивні розваги та соціальні механізми заполонили наше життя. Тепер майже кожен має в своїй кишені смартфон, з яким за хвилину можна отримати доступ до інтернету, поспілкуватися з друзями через соціальні мережі, або подивитися черговий смішний ролик на ютубі. Окрім того, мільйони людей витрачають величезну кількість свого вільного часу на комп’ютерні ігри та серіали. Усе це стало новою формою залежності поряд із наркозалежністю, залежністю від ігрових автоматів тощо. Саме описом і поясненням цього феномену присвячена ця книга.
Автор наводить нам історії абсолютно різних людей, часто досить успішних і самодостатніх, які не змогли уникнути залежності від ігор, соц. мереж, шопінгу і т.д. Описує різноманітні соціальні експерименти та наводить статистику для розуміння масштабів цієї проблеми. І, що не менш важливо, велика частина книги присвячена поясненню сучасних залежностей з точки зору психології людини та практичним порадам, які допоможуть уберегти себе від чергового «гачка» чи позбутися залежності, від якої ви вже страждаєте. На жаль, я помітив, що теж маю ознаки залежності від соц. мереж та Інтернету загалом. Тобто я сам став підтвердженням слів цієї книги.
Але я, мабуть, не зможу сказати , що книга мені аж надто сподобалась. Скоріше навпаки. Як на мене, дві головні проблеми книги — перевантаженість статистикою та історіями і відчуття «обірваності» історій, між якими автор робить різкі переходи. Книзі не вистачає якоїсь цілісності, незважаючи на те, що вона розбита на тематичні підрозділи. Але все ж варто віддати їй належне — вона досить інформативна, змушує задуматися і проаналізувати власне життя і поведінку, дає практичні поради, як контролювати своє життя і спрямовувати схильність до чогось у правильне русло.
У першу чергу, книга сподобається тим, хто цікавиться людською психологією та поведінкою. Також не зайвою книга буде для тих, хто хоче відкрити власну справу або створити проект, адже тут досить детально описані всі механізми привернення людської уваги. Не берусь казати, чи сподобається книга всім іншим. Можливо, вас, як і мене, вона спонукатиме проаналізувати власне життя і власний час.
The post «Нездоланні». Залежності, які тримають нас на гачку appeared first on Література. Сучасна українська література. Всеохопний літературний портал.