Світ, у якому ми з вами живемо, сприймаємо як належне й буденне для героїні цієї книги — непізнане й недосяжне. Як це жити у вакуумі? Як спостерігати за всім тільки через вікно? Як змиритись з тим, що ти відділена одиниця від Всесвіту? Про це пише Нікола Юн у своєму романі «Увесь цей світ».
Юн Н. Увесь цей світ : роман / Нікола Юн; перекл. з англ. Ю. Підгорної. — Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2017. — 304. с
Про автора
Нікола Юн — ямайсько-американська письменниця. У літературному світі дебютувала із романом «Увесь цей світ» («Everything, everything») у 2015 році. Сьогодні письменниця проживає у Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія, з чоловіком та донькою Пенні.
Бестселер
Книга «Увесь цей світ» більше року перебувала у списку бестселерів за версією The New York Times. Права на книгу продано у 35 країнах. У 2017 світ побачив масштабну екранізацію роману від студії Metro-Golden-Mayer.
Сюжет
Вісімнадцятирічна Меделін Віттер смертельно хвора. У ранньому дитинстві у неї виявили ВКІД (важкий комбінований імунодефіцит) — вкрай рідкісна хвороба, яка замкнула її у вакуум від усього світу. Хвороба геть не досліджена. Простими словами — у Меделін алергія на цілий світ.
«У моїй білій кімнаті, на тлі білих стін, корінці книжок на блискучих білих полицях мають лише один колір… Моя мама каже, що немовлям я мало не померла. І тому залишаюся в групі ризику. Я не виходжу з дому, я не роблю цього впродовж сімнадцяти років…»
Світ Меделін складається із її матері Поліни, медсестри Карли та книг, які стали для неї усім; батько та брат Медді – трагічно загинули багато років тому. Життя кардинально змінються, коли у сусідній будинок переїжджає нова сім’я, а зокрема, молодий хлопець Оллі. Вони починають спілкуватися в Інтернеті, стають добрими друзями. Найкращими друзями.
Згодом Медді закохується. Спілкування з Оллі для Медді відкривається цілий світ — світ, якого вона ніколи не знала. З кожним днем вона все більше усвідомлює, що пропускає все, що навколо. А те, як вона прожила свої вісімнадцять років, життям назвати важко. Натхненна Медді вмовляє Оллі поїхати з нею Гаваї, щоб побачити океан. Переконавши юнака, що у неї є ліки, з допомогою яких вона зможе проіснувати кілька днів поза межами свого будинку, вони разом втікають. І саме з цього моменту Медді вкрай близько опиняється до правди, яка шокує усіх… Насамперед її саму.
Плюси
Мова. Український читач має чому радіти, бо переклад роману «Увесь цей світ» якісний та адаптований для сприймання.
Оформлення. У книзі багато цікавих ілюстрацій, поданих у вигляді щоденникових записів, які допомагають зануритися у світ головної героїні, яка все-все-все нотує: свої враження, переживання, нові книги й улюблені фільми, незнайомі слова тощо. Це додає прочитанню динаміки та відчуття реальності. Під час прочитання цієї книги можна з легкістю відчути себе головною героїнею Медді і на мить уявити, що все це відбувається з тобою. Словом, ілюстратори книги продумали найдрібнішу деталь, яка тільки поглиблює зміст та допомагає розкрити ідею роману.
Меседж
«Увесь це світ» — книга, яка має «меседж». Авторка порушує проблеми кохання, свободи, страху, втечі, самопізнання і, найважливіше, проблему стосунків між батьками та дітьми. Нікола Юн своєю книгою пропагує любов до життя і до рідних та ризик, як єдиний шанс стати щасливими. Для зрілого читача книга може видатись занадто простою або банальною, проте роман буде дуже корисним й цікавим для молодих людей та для тих, хто бажає провести приємний час за читанням. Окремі речення та фрази можна розбирати на цитати-дороговкази. Роман має потужне, але зовсім ненав’язливе дидактичне тло.
Підсумки
Прочитавши роман, ви точно про це не пошкодуєте. Напрочуд легка для сприйняття книга торкається глибоких та болючих питань. Роман має всі шанси сподобатися кожному своєму читачеві.
Мар’яна Ничка
The post Нікола Юн «Увесь цей світ»: найбільший ризик – не ризикнути appeared first on Література. Сучасна українська література. Всеохопний літературний портал.