Чи бувало у вас таке, що наче займаєшся буденними справами: прогулюєшся парком, їдеш в транспорті, працюєш або просто байдикуєш, а тут БАЦ! — і з’явилася геніальна думка, ідея, відповідь на питання, вирішення проблеми? Сидиш шокований власним внутрішнім генієм і думаєш, звідки ж прийшло це неочікуване осяяння.
Зізнайтесь, хіба вас ніколи не цікавило, звідки беруться ці швидкі спалахи і що вони являють собою насправді: чудо з неба чи ж все таки це результати внутрішньої роботи ще такого недослідженого людського мозку? Відповіді на більшість таких запитань вже існують, і всі вони — в одній книзі. Інтригує, правда ж?
Джон Куніос, Марк Біман. Момент еврики. Ага-реакції, творчий інсайт і мозок / пер. з англ. Ілона Винничук. — К. : #книголав, 2017. — 368 с.
Про книгу
Знайомтеся — «Момент еврики: ага-реакції, творчий інсайт і мозок». Ще зовсім недавно ця книга була серед найочікуваніших видань, перекладених до Форуму видавців 2017. Попри те, що у світі книга набула популярності ще в 2015 році (про неї неодноразово писали такі видання як The Wall Street Journal, Newsweek, Kirkus Reviews, Library Journal), до рук українських читачів вона потрапила лише цьогоріч. Але, що приємно здивувало, мої пошуки російського перекладу книги не дали жодних результатів. Тож пишаємось оперативністю наших видавців.
Час поговорити про зміст. Скажу відразу, книга полонила з перших сторінок. Ти просто читаєш і подумкикажеш собі: «Вау! Та це ж те, що потрібно». Гарно написано, науково обґрунтовано і надзвичайно проникливо. Як на мене, одна з найкращих книг з нейропсихології творчості для масового читача. Звучить, напевно, якось лячно, але в книзі насправді все викладено дуже зрозуміло і пізнавально. Різноманітні тести, приклади з життя відомих людей, дослідницьке пояснення явища інсайту (це раптове віднайдення рішення проблеми, зародження ідеї) — усе це запросто може перетворити нудну наукову працю в надзвичайно цікаве видання для усіх охочих дізнатися більше про таємниці нашого мозку.
Ця книга — втілення багаторічних людських сподівань. Настрій, сон, позитивне мислення та навіть поїздки за кордон насправді неабияк впливають на наш розум. Хочеш бути більш креативним — побайдикуй годинку-дві, потрібно швидко стати зосередженим — подивись фільм жахів. Неочікувано, чи не так?
Про авторів
Двоє американських вчених — Джон Куніос та Марк Біман — поділились зі світом власними дослідженнями й лабораторними дослідами інших науковців надзвичайно простою мовою й, окрім того, не просто «кинули» інформацію для поглинання читачами, а описали, як все це можна реалізувати на практиці. Тож ця книга є чудовим синтезом експериментально доведених наукових тверджень і практичних рекомендацій щодо теми, яка насправді життєво важлива як окремим людям, так і цілим корпораціям чи організаціям.
Для кого книга?
Писати, кому ж рекомендувати цю книгу, взагалі не бачу сенсу. Чи ти банкір, студент, касир, домогосподарка — байдуже. Її зміст може осягнути кожен, хто хоч трішки вчився в школі. Та й користь вона теж принесе неабияку всім, хто візьме її до рук. Тож , друзі, якщо ви шукаєте книгу, яка може змінити вашу думку про мислення, то вітаю — ви її знайшли.
Українське видання
Наостанок скажу враження щодо української версії видання «Момент Еврики», перекладеного ще зовсім молодим, та вже дуже популярним видавництвом #книголав. Дизайн, як завжди, на висоті. Напевно, обкладинка навіть обійшла первинну американську версію, створену Random House. Хоч спочатку розмір книги трохи відлякує, нагадуючи наукову монографію, однак, відкривши її, ти розумієш, що все зверстано так продумано, що читається текст насправді зовсім легко.
Ліза Садурська
The post «Момент еврики». Як вийти за рамки стандартного мислення appeared first on Література. Сучасна українська література. Всеохопний літературний портал.